E-Ticaret; 7/24 Açık Bir Mağaza

E-ticaret, dijitalleşmenin bize getirdiği ilk yeniliklerden biri. Dijital çağa ilk adımlarda yapılan yatırımlar ve sağladığı kolaylıklar ile ön plana çıkan online alışveriş, her geçen gün artan bir grafik çizmeye devam ediyor.

E-ticaret’in bu kadar popüler olmasının sebeplerinin başında tabi ki alışverişe dayalı olması geliyor. Alışveriş gereksinimden öte, bir keyif olarak da görülebiliyor. İhtiyaç olmasa dahi yeni şeyler edinmek mutluluk veriyor insanlara.

Bazen dışarı çıkıp ya da bir alışveriş merkezine gidip dükkan dükkan gezmek isteyebiliyor insanın canı. Bazen de kolayca istediği şeye sahip olmayı tercih edebiliyor. İşte tam da bu durumda sunduğu kolaylık ile online alışveriş yani e-ticaret siteleri ilaç oluveriyor. E-ticaret sitelerinde gezinerek, bir çok ürün ve modeli aynı anda görüntüleyip, aralarında seçim yapmanın kolaylığı; alışverişin yoruculuğunu ortadan kaldırıyor.

E-Ticaret ile Büyümeyi Hedefleyen Bir Çok Şirket Bulunuyor.

E-ticaret Mağazası Açarak Siz de Büyüyebilirsiniz !
E-ticaret Mağazası Açarak Siz de İşini Büyütebilirsiniz !

E-ticaret oluşumunun hızla büyümesi tabi ki bu konuda yapılan yatırımlara da dayanmaktadır. Öncelikle bilinen tüm markalar bu yeniliğe ayak uydurmuş ve bir e-ticaret sitesi sahibi olmuşlardır. Bunun yanı sıra orta segment markalar ve hatta marka olmanın haricinde bir köşede sade bir dükkan iken e-ticaret ile büyümeyi hedefleyen bir çok şirket bulunmaktadır.

Ne kadar işlek bir yerde olursa olsun bir dükkan, sadece o muhite ve oradan geçmekte olan kişilere hitap edebilir. Kocaman markalara bir baktığınızda bu söylemek istediğimi daha iyi anlayabileceksiniz. Ne kadar da çok mağazaları var öyle değil mi ?

Çünkü ancak bu şekilde farklı muhitlere ve çok sayıda insana ulaşabilirler. Ancak internet artık ülkemizde 7’den 70’e herkesin ulaşabildiği bir platform. Bu yüzden dev markalar ve şirketler gibi koca koca mağazalar açacak güce sahip olmayan dükkan sahipleri yeni dükkanlarını internet denen bu platformda kiralıyorlar. Ve böylece Türkiye’nin tamamına hatta dil destekleri ile belki başka ülkelere de ulaşabiliyorlar.

E-Ticaret Sitesi Kurarak İnternet Platformunda Kiraladığınız Dükkanda Asla ” Kapalı ” Tabelası Olmaz.

E-Ticaret Siteniz 7/24 Satışa Hazırdır.
E-Ticaret Siteniz 7/24 Satışa Hazırdır.

Kuracağınız e-ticaret sitesi için gece gündüz uğraşmanıza gerek yoktur. Elbette ki ne kadar çok uğraşırsanız kazancınız doğru orantıda iyi olacaktır. Ancak akşam olup dükkanınızı kapadığınızda istirahat etmeniz e-ticaret üzerinden satış yapmanıza engel değildir.

E-ticaret siteleri 7 gün 24 saat hizmete ve satışa açıktır. Satışını yaptığınız ürünleri kısa mesailer harcayarak e-ticaret sitenize yüklemeniz ve ilgili düzenlemeleri yapmanız mümkündür. Bundan sonra e-ticaret siteniz hiç ara vermeden ürünlerin satışına kendi kendine devam edecektir.

İhtiyaçlarını gidermek için sadece tatil günlerini kullanmak istemeyen insanlar için de e-ticaret böylece güzel bir alternatif haline gelmektedir. Diledikleri günde, diledikleri saatte alışverişlerini internet platformundan yaparak; tatil günlerini kendilerine ayırabilmektedirler.

E-Ticaret İçin Büyük Maliyetlere Gerek Yoktur.

Yeni açacağımız bir mağaza için her zaman daha işlek yerler ararız. Daha çok insan geçmeli, daha kalabalık veya alım gücü yüksek insanların bulunduğu bir muhitte bulunmalıdır ki satışlarımız daha iyi olabilsin.

Böyle bir yerde mağaza için alan kiralamak ya da satın almak tabi ki çok daha maliyetli olacaktır. Maliyeti düşürmek adına yanlış yapılan yer seçiminin sonuçları ise çok daha büyük zararlara sebep olabilecektir.

Oysa ki e-ticaret sitesi ile hedeflediğimiz kitleye ve hatta hedeflemediğimiz kitleye dahi ulaşabilmekteyiz. Alım gücü yüksek veya düşük milyonlarca insan yapacağımız ufak reklam harcamaları ile mağazamıza ulaşabilecek ve alım yapabilecektir.

E-ticaret'in Öncüsünden Neticaret Gold.
E-ticaret’in Öncüsünden Neticaret Gold.

E-ticaret oluşumunu Türk girişimciler ile yıllar öncesinde tanıştıran Eçözüm, ” nedir bu ticaret ? ” söyleminden yola çıkarak oluşturduğu Neticaret markası ile hala bu konuda önderliğini sürdürüyor. Neticaret Gold projesi ile yeni bir soluk kazanan Neticaret e-ticaret altyapısı ile kazançlı bir mağaza açmak aklınızdan geçenden çok daha kolay.

E-ticaret sitesi kurarak büyümek ve çağı yakalamak için e-ticaret.com.tr sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir, e-ticaret için ilk adımınızı atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Düşük Bütçeli Şirketler İçin Pazarlama ve Tanıtım Yöntemleri

Ticari faaliyet gösteren tüm işletmelerin hedefinde karlılığını ve faaliyetlerini sürdürebilmenin yanısıra, markasının ve isminin bilinirliliğini artırmak da vardır. Marka ne...

Pazar Payını Artırma Stratejileri

Yüksek pazar payı, yüksek satış demektir. Pazarlamanın ve pazarlama çalışmalarının sonuca ulaşması; yani satışa dönüşmesi için en önemli etkenlerden biri...

Bayi Ağı Oluşturma Teknikleri

Bayiler gerek pazarlamanın, gerekse satışın önemli unsurlarından biridir. İşletmenin iç kaynakları ile ulaşamadığı bir çok bölgeye bayiler aracılığı ile ulaşması...

Amp Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

Amp yani Accelerated Mobile Pages, internet sitelerinden daha iyi performans almayı sağlayan bir web projesidir. Amp ile kurulan sitelerin daha...

4 Mevsim Lastik Araştırmalarım | Benim Tercihim Nokian.

4 mevsim lastik kış ayları geldiğinde en çok araştırılan konulardan biri haline geliyor. Gerek kış koşulları, gerekse yasal zorunluluklar gereği...

E-Ticaret; 7/24 Açık Bir Mağaza

E-ticaret, dijitalleşmenin bize getirdiği ilk yeniliklerden biri. Dijital çağa ilk adımlarda yapılan yatırımlar ve sağladığı kolaylıklar ile ön plana çıkan online...

Pazar Araştırması Nasıl Yapılmalıdır ?

Pazar araştırması, pazarlamadan ziyade geliştirilecek olan iş stratejisinin de ilk adımıdır. Üretimden satışa tüm süreçlere yön verecek olan çalışmadır. Pazar...

Satışa Götüren Pazarlama Yöntemleri

Pazarlama yöntemleri, kişilerin ve kurumların ihtiyaçlarını belirlemek ve gidermek için uygulanan farklı yollardır. İhtiyaç duyulan, talep edilen ürün ve hizmetler...